NÁHRADNÍ DÍLY

Náhradní díly nejsou samostatně dostupné pro prodej. V případě zájmu o outletové modely za snížené ceny, z nichž by pak bylo možno požadovaný díl použít, volejte 732 883 026.

 

ÚDRŽBA NÁDOB

Materiály, ze kterých jsou nádoby CONTIGO® vyrobeny, nepodporují vznik plísní a jsou uzpůsobeny k jednoduché údržbě. Zabránit vzniku plísní lze dodržováním běžných hygienických zásad, a to:

  • Obsah nápoje co nejdříve spotřebovat (nenechávat v lahvi do dalšího dne)
  • Po použití lahvičku co nejdříve vymýt běžnými prostředky na mytí nádobí a vodou; je-li třeba, použít k vymytí i kartáček na dětské lahve a dudlíky. Zvláště pečlivě je třeba lahve vymývat především u nápojů sladkých a mléčných
  • Víčko lahve je třeba pečlivě několikrát vypláchnout v poloze otevřené i zavřené a nechat vše důkladně vyschnout
  • Po důkladném vypláchnutí je možné i občasné mytí vík a plastových nádob v automatické myčce nádobí na horní polici na ECO program (nádoby termosek do myčky nesmí, mohlo by dojít k poškození laku (reklamace v takovém případě není uznatelná))
  • Výrobky CONTIGO® nevyvařujte - mohlo by dojít jak k poškození laku na nádobě, tak i k deformaci některých částí víka včetně uzavíracího mechanizmu (reklamace v takovém případě není uznatelná)

Pokud plíseň již vznikla či byla zanesena např. z ovocných šťáv (dbát na to, aby se otevřený džus používal výhradně dle zásad uvedených na obalu, neboť je náchylný ke vzniku plísní), je třeba použít na odstranění plísně přípravek proti plísním (např. kuchyňské Savo) a způsobem uvedeným na výrobku obě části lahvičky důkladně propláchnout. Poté několikrát důkladně promýt vodou a před uzavřením nechat dobře vyschnout (vhodné je uchovávat lahev / termosku neuzavřenou) či rovnou použít.

POZOR! Při dlouhodobém používání lahví CONTIGO® na jeden konkrétní typ nápoje (např. čaj či kávu) může dojít k obtížně odstranitelné aromatizaci víka (není důvodem k reklamaci). Proto doporučujeme používat na různé nápoje odlišné lahve.

Při dodržování uvedených postupů budete s nádobami CONTIGO® jistě velmi spokojeni.